{{ctrl.notification}}

روش های بسته بندی وسایل سفر در چمدان

روش‌های بسته بندی وسایل سفر در چمدان

اینکه برای گذراندن تعطیلات آخر هفته از خانه خارج می‌شوید یا قصد گذران تعطیلات دو هفته ای در ساحل، جنگل یا مکانی خیلی دورتر را دارید، نیاز به دانستن نکات مهمی در بسته بندی وسایل است تا بدون استرس اینکه باعث اذیت شما شود و آسیبی به آن‌ها وارد شود، سفر خود را ادامه دهید. مساله ای که حتما باید در کنار خرید بلیط هواپیما انجام دهید، مساله چگونگی بسته بندی وسایل همراه می‌باشد.

 

روش های بسته بندی وسایل سفر در چمدان

چگونه بسته بندی وسایل را سازماندهی کنید

 

یک لیست بسته بندی تهیه کنید

اگر نگران جاگذاشتن وسایلی مثل گذرنامه، چک و... هستید، لیستی از همه وسایل ضروری و موردنیاز هر روز سفرتان برای بسته بندی تهیه کنید. باید فضایی برای اضافه کردن وسایل شخصی خود نیز در نظر بگیرید.

 

 

از لکه‌ها اجتناب کنید

احتمالا برایتان اتفاق افتاده که وقتی به مقصد رسیده‌اید متوجه لکه بر روی لباسهای رنگ روشن شده‌اید. اولا همیشه باید اطمینان حاصل کنید که لباس‌های روشن را پشت و رو تا کرده اید و در مرحله دوم، از وسائل یکبار مصرف و بهداشتی اتاق‌ها به منظور جلوگیری از کثیفی نیز استفاده کنید.

 

 

رول و بسته خلاء

برای صرفه جویی در فضا و جلوگیری از چروک شدن لباسها، آن‌ها را به جای تا کردن لوله کنید سپس آن‌ها را در کیسه‌های فشرده خلاء قرار دهید. برای استفاده از این کیسه‌ها، لباس‌های خود را در کیسه گذاشته و با فشردن کیسه، هوا را خارج کنید.

 

 

تا کردن مکعبی لباس‌ها

یکی دیگر از راه حل‌های مناسب برای لباس‌ها، بسته بندی مکعبی شکل لباس‌هاست. این کار به جدا کردن اقلام مختلف و دسترسی سریع تر به آن‌ها کمک می‌کند.

 

 

فضای خالی را پر کنید

موقع بستن چمدان باید از هر فضای خالی کوچکی استفاده کرد. لباس زیر، جوراب و دیگر اقلام کوچک را لوله کرده و درداخل قسمت‌های کوچک چمدان قرار دهید تا مطمئن شوید که هر فضای احتمالی پر شده است.

 

 

تازه و خوشبو ماندن لباس‌ها

مهم است که لباس‌هایتان خوشبو و تازه بماند مخصوصا اگر در سفر طولانی هستید. با استفاده از کیسه کوچکی از عطرگل، ورق‌های تهویه مطبوع پارچه و یا آستر عطری، لباس‌ها در طول سفر خوشبو خواهند ماند.

 

 

کیسه‌های زیپ لاک

برای بسته بندی وسایل کوچک و یدکی از کیسه‌های زیپ لاک استفاده کنید. شارژر تلفن، شارژر دوربین، آداپتورها و هدفون را در این کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید، همچنین برای نگهداشتن وسایل دیگر مثل کلید خانه، بلیط پارکینگ و کلید ماشین، داروها و سایر لوازم جانبی شل می‌توان از این کیسه‌ها استفاده کرد.

 

 

پد پنبه ای

برای جلوگیری از ترک خوردگی و پاشیدن پودر فشرده مثل سایه چشم در طی سفرهایتان، یک پد پنبه‌ای صاف را بین پودر فشرده و بین درب آن قرار دهید.

 

 

همه چیز را با خود نبرید

به جای حمل کتاب راهنماهای سنگین، از صفحات ضروری موردنیازتان کپی بگیرید. این کار در فضا صرفه جویی، و وزن بار را کاهش می‌دهد و یا با تهیه برنامه کتاب الکترونیکی خوان فقط آن کتاب را دانلود کنید.

 

 

بطری‌ها و تیوب‌های خالی

برای جلوگیری از سرقت رفتن، بهتر است، از پرداخت پول نقد جلوگیری کنید. اگر در ساحل هستید و واقعا باید برای شنا بروید، پول خود را در یک ظرف لوسیون ضد آفتاب یا امثال آن پنهان کنید.

 

 

سلفون

برای جلوگیری از نشت مایعات در چمدان، درب را از بطری‌های مایع بیرون بیاورید و قبل از جایگزینی آن لایه ای از سلفون در اطراف گردن ظرف بچسبانید. سپس از چسب نواری برای پر کردن شکاف بین درب و ظرف استفاده کنید.

 

 

چمدان سبک بخرید

بهتر است سراغ خرید چمدان‌های سبک وزن بروید تا چمدان‌های گران قیمت! که توجه دزد را به خود جذب می‌کنند. اگر از کیف با رویه سفت استفاده می کنید، قبل از شروع بسته بندی، وزن آن تا چهار کیلو وزن اضافه می‌شود، بنابراین گران بودن همیشه بهترین نیست.

 

 

محدودیت‌ها را بدانید

هزینه‌های گارانتی چمدان از یک شرکت هواپیمایی به شرکت هواپیمایی دیگر می‌تواند متفاوت باشد. قبل از رسیدن به فرودگاه اطمینان حاصل کنید که از محدودیت‌ها مطلع هستید. برخی از حامل‌ها اجازه حمل دو کیف را می‌دهند اما نه همه و ممکن است وزن مجاز نیز متفاوت باشد.

 

 

چگونه مانع سرقت چمدان شویم

چمدان خود را برچسب بزنید تا در میان چمدان‌های دیگر آن‌را به راحتی بشناسید. می‌توان آن را با روبان، برچسب یا حتی بندکفش رنگی تزئین کرد تا بلافاصله قابل تشخیص باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام اشیای باارزش را در کیف دستی خود گذاشته اید.

 

 

در ویدئو زیر، ترفندهای جالب بستن چمدان برای سفر معرفی شده است که پیشنهاد می گردد آن را مشاهده نمایید.

 

 

 
date_range یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ remove_red_eye 1123 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09158909200
پرواز خارجی
09158909200
قطار
09903355070
هتل داخلی
09038241580
هتل خارجی
09150366255
تور داخلی
09150366241
تور خارجی
09150366242
ثبت نظر
chat 1
سیاره دور :

طریقه تا کردن لباس بصورتی که جای کمتری بگیره داخل چمدان را هم میشه توضیح بدید لطفا ؟